5 rytmów - "Pięć Rytmów" - Pełnia. Pracownia Rozwoju Osobistego

5 rytmów - "Pięć Rytmów"

5 rytmów - "Pięć Rytmów"

Metoda stworzona przez Gabrielle Roth. Opiera się ona na improwizowanym autentycznym ruchu przywracającym jedność pomiędzy psychiką a ciałem, o której tak często zapominamy. Pięć rytmów( przepływ, staccato, chaos, liryczny, wyciszenie) tworzy mapę poprzez którą tańczymy swoje emocje, uczucia i doświadczenia. Aby to robić nie potrzeba żadnego przygotowania tanecznego. Nie ma znaczenia ani wiek, ani kondycja fizyczna. Jedyne co jest potrzebne to chęć do tańca, otwartość i ciekawość. Każdy z rytmów pozwala zbliżyć się do innych obszarów doświadczania siebie i naszych relacji ze światem.

Rytmy

Przepływ (flowing) - pomaga w odnalezieniu kontaktu ze sobą, czerpaniu siły z własnych doświadczeń. Skupia się na utrzymaniu kontaktu z ziemią. Jest rytmem o aspekcie kobiecym, miękkim, płynnym.
Stakato (staccato) - uczy jak jasno wyrażać siebie, jak stawiać granice, jak realizować plany. Ma męski charakter, jest jasny, klarowny, określony.
Chaos - pozwala uwolnić się od ograniczeń i odnaleźć własną kreatywność. Łączy w sobie aspekty męskie i żeńskie. Pomaga odpuścić to co nam ciąży.
Liryczny (lirical) - daje lekkość i radość, jest zabawą.
Wyciszenie (stillness) - pozwala na medytacyjne zbliżenie się do siebie i poczucie bycia w jedności z tym, co nas otacza. Drogą do niego jest oddech i bycie przebudzonym w obecności.

Odnajdź to, czego potrzebujesz

5 rytmów może być tańczone dla samej przyjemności ruchu. Pozwala być tylko tu i teraz, odprężyć się i zrelaksować. Może to też jednak być droga do głębszego poznania siebie, do pracy nad sobą i w końcu do uleczenia siebie. 5 rytmów nie jest terapią, ma jednak silne właściwości terapeutyczne.

U nas

Nauczyciele 5 rytmów przyjeżdżają do Polski od 2000 roku. Różnorodność ich stylów nauczania pozwala odkrywać co raz to nowe ścieżki poznawania siebie poprzez ruch.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z organizatorami:

Łódź Monika m.kalinowska@alea.dot.pl
Warszawa Olga i Kinga olga@taniec.serca.pl
Warszawa Dagmara i Dorota www.dancetribe.pl
Poznań Beata i Sylwia info@taniec5rytmow.pl
Gdańsk Marysia mozgin3@yahoo.com
Kraków Gabriela i Barbara www.5rytmow.com
Wrocław Ania i Magda abac@eww.pl
Script logo