Warsztaty 5 rytmów - "Pięć Rytmów" - Pełnia. Pracownia Rozwoju Osobistego

Warsztaty 5 rytmów - "Pięć Rytmów"

Archiwalne warsztaty 5 rytmów


„W krajobrazach relacji” – warsztat 5 Rytmów

4-5 czerwca, Łódź

Katarzyna Pugowska

„Kiedy tańczę, oddycham…kiedy oddycham, czuje…kiedy czuje, słucham…kiedy słucham, słyszę głos mojej intuicji...moje ciało wie w którą stronę podążać”.

Harmonijne relacje z innymi ludźmi i światem nas otaczającym, ale przede wszystkim z samym sobą są tym, do czego świadomie lub podświadomie dążymy w życiu pragnąc nadać mu sens i głębie. Jednakże to w tej właśnie dziedzinie najczęściej zderzamy się z własnymi ograniczeniami i wzorami z przeszłości, a samotność w tłumie, niczym czarna dziura, pochłania nasza energie.

Kiedy tracimy kontakt z wewnętrzną akceptacją i miłością często odczuwamy brak bezpieczeństwa, rozczarowanie, podenerwowanie życiem, stany lękowe itp.

Podczas warsztatu, wykorzystując metodę 5 Rytmów wyczuwać będziemy różne poziomy i jakości naszych relacji. Począwszy od kontaktu z naszym wewnętrznym Ja, poprzez relacje Ja - partner, Ja - otaczający mnie ludzie, Ja - świat itd., poszukiwać będziemy sposobu poruszania się w nich. Archetypowe energie 5 Rytmów, Przepływ, Staccato, Chaos, liryka I Cisza stanowić będą dla nas przewodników na drodze do miejsca wewnętrznej akceptacji i sposobów jej wyrazu w życiu. Wychodząc z poziomu wewnętrznej akceptacji i miłości, nasz obraz świata zmienia się radykalnie, a życie zazwyczaj okazuje się kreatywnym, radosnym doświadczaniem, a nie ciężkim zmaganiem się.

Podczas warsztatu dowiesz się co znaczy zaakceptować siebie i powiedzieć „TAK” swojemu Ja oraz światu, jak możemy poruszać się w stronę akceptacji siebie samych i innych, gruntując w tym uczuciu bez wzglądu na to, co dzieje się na około nas.

 

Warsztat skierowany jest do każdego, bez względu na wiek, płeć czy możliwości ruchowe.

 

Prowadzi Katarzyna Pugowska- Certyfikowana nauczycielka metody 5 rytmówä( ukończy trening nauczycielski w kwietniu 2011), od ponad dwunastu lat praktykuje i tańczy te metodę z Gabrielle Roth oraz innymi nauczycielami na świecie. Pedagog Zdrowia, Arteterapeuta, Założycielka BodyMinder Therapy Center w Londynie Jest członkiem Polish Psychologist Associacion oraz byłym koordynatorem projektu Akademy of Women. Na codzień pracuje jako Terapeuta z ludźmi upośledzonymi umysłowo oraz prowadzi grupy Terapii Tańcem w UK oraz w Polsce. Z pasją maluje obrazy olejne oraz klei w glinie.

 

Czas: 4 VI fala godz. 18-21, 5 VI warsztat godz.10-17(w tym godzinna przerwa na posiłek)

Miejsce: ul. Nowopolska 12/14(klub fitness w budynku spółdzielni mieszkaniowej)

Koszt: Fala 60 zł, warsztat 160 zł, przy uczestnictwie w obu opłata wynosi 200 zł.

Zaliczka w kwocie 30(fala)/100(warsztat) płatna do 4 maja na 97 1140 2004 0000 3402 4434 3749 mBank). Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Po przesłaniu zaliczki prosimy o przesłanie maila, tak abyśmy mogły potwierdzić rezerwację.

 

Ucieleśnienie

Ruch jest prostym, lecz potężnym narzędziem w drodze do połączenia się, zasilenia i rozświetlenia całej swojej istoty.

Ruch jest skutecznym lekarstwem, które prowadzi do otworzenia się, uspokojenia umysłu i odkrycia głębszych, fascynujących obszarów tego, kim naprawdę jesteśmy.

 

Jeżeli „Twoje Ciało jest Twoją świątynią”, to Ucieleśnienie będzie spotkaniem Twoich wewnętrznych postaci podczas świętej ceremonii, poprzez głęboką modlitwę aż do dzikiego świętowania.

 

Warsztat Chrisa Connors’a zaprasza nas do dwu dniowej podróży w oparciu o mapę 5 rytmów stworzoną przez Gabrielle Roth. Poprowadzi nas tak, abyśmy poprzez stopy odnaleźli ziemię, pozwolili sobie odczuć stan, w którym jesteśmy, bez względu na to jaki on jest, zrzucili z siebie stare wzorce, które już nam nie służą, rozniecili wewnętrzne światło i wkroczyli w rozległy, bogatszy wewnętrzny krajobraz.

 

Będziemy pracować z podstawami praktyki 5 rytmów, czyli z przepływem, stacatto, chaosem, liryką i ciszą. Czasem zatrzymamy się, aby w kreatywnej odmianie odkryć jak nasza intuicja i spontaniczność żyją w nas samych.

Zaproś więc swoje wewnętrzne postacie, swoje najskrytsze intencje, najśmielsze marzenia, swoją twórczą ciekawość, aby pojawiły się, pozwoliły się wytańczyć, aby się poruszyły i zostały poruszone.

 

Chris Connors jest akredytowanym nauczycielem 5 rytmów i certyfikowanym terapeutą terapii skoncentrowanej na kliencie. Jako dyrektor kreatywny poszukuje świadomych, trwałych, inspirujących rozwiązań dla firm na poziomie środowiskowym, społecznym i ekonomicznym.

Jest również mentorem i coachem dla młodych utalentowanych projektujących ludzi w Londynie i Nowym Jorku.

 

W piątkowy wieczór falę poprowadzi Katarzyna Pugowska. Możesz spędzić z nami jedynie te trzy godziny, bądź zdecydować się na cały warsztat razem z falą. Katarzyna Pugowska tańczy pięć rytmów od ponad 11 lat, obecnie jest w trakcie treningu nauczycielskiego.

 

Koszt warsztatu: 380zl (warsztat i piątkowy wieczór z falą), 360 zł( uczestnictwo w samym warsztacie), 60 zł( uczestnictwo jedynie podczas wieczoru z falą)
(zaliczka w kwocie 100 zł płatna do 15 lutego, konto: Monika Kalinowska- Cisło 97 1140 2004 0000 3402 4434 3749 mBank). Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Po przesłaniu zaliczki prosimy o przesłanie maila, tak abyśmy mogły potwierdzić rezerwację.

Czas: 26-27 luty , piątek 19-22, sobota 11-18, niedziela 10-17

Miejsce: Łódź ul. Gdańska 81, Centrum na Gdańskiej

 

Kontakt do nas: Monika Kalinowska- Cislo 603 333 936, e-mail: m.kalinowska@alea.dot.pl

Katarzyna Pugowska, e-mail: kpugowska@interia.pl

 

 

CISZA – gdzie oddech kreuje ruch

Kiedy tańczę, oddycham, …kiedy oddycham, czuję, …kiedy czuję, słucham, …kiedy słucham, słyszę głos mojej intuicji...Moje ciało wie, w którą stronę podążać...


Cisza jest wielkim nauczycielem. Cisza, moment integracji pomiędzy jedną aktywnością a drugą; przerwa miedzy słowami. Cisza jak biały kolor zawiera w sobie wszystkie inne kolory, daje nam szansę aby poczuć się częścią czegoś większego niż my sami, połączyć z naszą wewnętrzną mądrością oraz rytmem bez czasu.

To w ciszy łączymy się z uzdrawiającą siła, ’’wewnętrznym uzdrawiaczem’’, z głosem intuicji oraz inspiracji. Cisza uczy jak słuchać na głębszym poziomie, jak połączyć się z głębszą częścią naszej psychiki i odnaleźć siłę do wzrostu.

Kluczem do ciszy jest pozycja ’’świadka’’ – wewnętrznego obserwatora samych siebie jak i otaczającej rzeczywistości. To miejsce pozwala aby to co ’’Jest’’ ukazało się ze swojej jasnej jak i z ciemnej strony, cisza pozwala na integrację.

Wykorzystując metodę 5 Rytmów, pogłębiać będziemy swój oddech. Szukać będziemy momentu w nas, gdzie damy sobie przyzwolenie by zaufać sobie oraz otaczającemu światu i poruszać się z tego miejsca. Ryzykując wyjście poza maski i role codziennego życia, szukać będziemy miejsca relaksu, gdzie możemy po prostu być. Odpuszczając ciągłą potrzebę kontroli, poszukiwać będziemy miejsca gdzie życie samo w sobie staje się choreografem.

Będziemy wspólnie tańczyć, odkrywać naszą autentyczność, świętować nasze ciała, odnajdywać lekkość wyrazu.

Warsztat skierowany jest do każdego, bez względu na wiek, płeć czy możliwości ruchowe.

Prowadzi Katarzyna Pugowska- Pedagog Zdrowia, Arteterapeuta, Założycielka BodyMinder Therapy Center w Londynie. Od ponad jedenastu lat praktykuje i tańczy metodę Pięciu Rytmów™ z Gabrielle Roth, aktualnie jest podczas nauczycielskiego treningu. Mieszka i pracuje w Londynie. Jest członkiem Polish Psychologist Club oraz byłym koordynatorem projektu Akademy of Women. Na co dzień pracuje jako Terapeuta z ludźmi upośledzonymi umysłowo oraz prowadzi grupy Terapii Tańcem w UK oraz w Polsce. Z pasją maluje obrazy olejne oraz klei w glinie.

Czas: 27 listopada, godz.11-14

Miejsce: ul. Nowopolska 12/14(klub fitness w budynku spółdzielni mieszkaniowej)

Koszt: 60 zł, zysk z warsztatu zostanie przekazany na koszt leczenia walczącej z nowotworem tancerki 5 rytmów.

Zaliczka w kwocie 30 zł płatna do 20 XI na 97 1140 2004 0000 3402 4434 3749 mBank). Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Po przesłaniu zaliczki prosimy o przesłanie maila, tak abyśmy mogły potwierdzić rezerwację.

 

 

Witnessing Self

ART & MOVEMENT IN PROCESS

Podroż przez ciało i sztukę

`Kiedy tańczę, oddycham.. kiedy oddycham, czuję... kiedy czuje, slucham...kiedy słucham słyszę glos mojej intuicji...moje ciało wie w którą stronę podążać`

Kiedy i jak słuchać naszego wewnętrznego zmysłu? W jaki sposób poruszać się z tego miejsca? Aby to uczynić potrzebujemy połączyć nasze ciało umysł i emocje w spójną całość przy jednoczesnym świadomym kierowaniu oddechem. Z tego miejsca miejsca możemy PRAWDZIWIE SLUCHAC i BYC WYSLUCHANYM – tzw.`pozycja świadka`

Zapraszamy na warsztat gdzie poprzez ruch, medytacje i sztukę, w rytm odpowiednio dobranej muzyki kontaktować będziemy się z wewnętrznym światem symboli, przywracając ciału pełne spektrum ekspresji.

 

Podczas warsztatu pracować będziemy z wewnętrznym procesem, pozwalając spontanicznym impulsom poprowadzić nas głębiej. Rozbudzając `wewnętrzny zmysł` wsłuchiwać się będziemy się w naturalna kreatywna energie i przekładać ja na spontaniczna formę sztuki, praktykując `bycie świadkiem` swojego procesu i innych

 

NIE POTRZEBNE JEST DOŚWIADCZENIE ARTYSTYCZNE ANI TANECZNE

 

Czas: 28 listopada, godz.10-17 ( w tym godzinna przerwa na obiad)

Miejsce: ul. Nowopolska 12/14(klub fitness w budynku spółdzielni mieszkaniowej)

Koszt: 180 zł, zniżka dla osób uczestniczących również fali – koszt warsztatu 160 zł.

Zaliczka w kwocie 80 zł płatna do 20 XI na 97 1140 2004 0000 3402 4434 3749 mBank). Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Po przesłaniu zaliczki prosimy o przesłanie maila, tak abyśmy mogły potwierdzić rezerwację.

 

Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze, Eter: uwalnianie poprzez żywioły 5 rytmów


Poprzez kontakt z naszym ciałem uzyskujemy płynność rytmu przepływu, niekończącą się energię wypływającą z żywiołu ziemi.
W rytmie stacatto uczymy się pasji, jasności przekazu, determinacji ognia poprzez relacje z drugim człowiekiem.
Jako społeczność pozwalamy sobie odpuścić poprzez poddanie się w chaosie i doświadczanie jakości żywiołu wody.
Oddajemy szacunek powietrzu, które tańczy pomiędzy nami w rytmie liryki.
W rytmie ciszy pozostajemy jednym z przenikającym wszystko duchem eteru
Przyjdź i dołącz do nas eksplorując 5 rytmów poprzez mądrość żywiołów i ich powiązanie z rytmami.

Tym razem oferujemy Wam również wieczór z falą 5 rytmów poprzedzający warsztat. Te trzy godziny poprowadzi dla nas Katarzyna Pugowska, która jest w trakcie treningu nauczycielskiego i niebawem zostanie kolejną polską, akredytowaną nauczycielką 5 rytmów .

Sara studiuje I praktykuje 5 rytmów od 12 lat, uczy intensywnie od dwóch lat zarówno w Anglii jak i zagranicą. Jest akredytowanym nauczycielem 5 rytmów, uczyła się u Gabrielle Roth. Jest również artystką rzeźbiącą, rysującą i piszącą. Jest również mamą.

Koszt warsztatu: 380zl (warsztat i piątkowy wieczór z falą), 360 zł( uczestnictwo w samym warsztacie), 50 zł( uczestnictwo jedynie podczas wieczoru z falą)
(zaliczka w kwocie 100 zł płatna do 30 maja, konto: Monika Kalinowska- Cisło 97 1140 2004 0000 3402 4434 3749 mBank).
Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Po przesłaniu zaliczki prosimy o przesłanie maila, tak abyśmy mogły potwierdzić rezerwację.
Czas: 19-21 czerwca , piątek 19-22, sobota 11-18, niedziela 10-17
Miejsce: Łódź ul. Nowopolska 12/14

Kontakt do nas: Monika Kalinowska- Cislo  603 333 936, e-mail: m.kalinowska@alea.dot.pl
Katarzyna Pugowska, e-mail: kpugowska@interia.pl


 

Po prostu rytmy

Zapraszamy na eksperymentalne spotkanie z 5 Rytmami, poprowadzone przez Katarzynę Pugowska, która jest aktualnie podczas treningu nauczycielskiego. Częścią treningu jest poprowadzenie zajęć tematycznych.  3 godzinne spotkanie będzie okazja do świętowania naszego ciała. Będziemy wspólnie tańczyć, odkrywać naszą autentyczność, praktykować sztukę odpuszczania. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na cel charytatywny (dokładne szczegóły organizacji do potwierdzenia)

POPROSTU RYTMY- Cisza Chaosu- warsztat eksperymentalny
„Kiedy tańczę, oddycham…kiedy oddycham, czuje…kiedy czuje, słucham…kiedy słucham, słyszę głos mojej intuicji...moje ciało wie w którą stronę podążać”.

Jedną z niewielu stałych rzeczy w życiu jest jego ciągła zmiana.
Akceptacja zmiany prowadzi do miejsca CISZY.

Przy pomocy 5 Rytmów praktykować będziemy jak pozostać całkowicie obecnym bez porzucania własnego „centrum`, pogłębiając swój oddech poszukiwać będziemy  przestrzeni i miejsca w nas, gdzie damy sobie przyzwolenie by zaufać.

Katarzyna tańczy 5Rytmow od ponad 10 lat mieszka i pracuje jako Arteterapeuta w Londynie.

Prowadzi Katarzyna Pugowska
Czas: 12 września 2010

Miejsce:Studio Fitness, ul. Nowopolska 12/14 

Archiwalne warsztaty 5 Rytmów

Wytańcz swoją kreatywność

Krainy cienia - Warsztat 5 rytmów z Cathy Ryan

Wolność wyrażania Siebie, Mark Boylan

Zaskakująca obecność - Cathy Ryan

Sztuka odpuszczania – Mark Boylan

Rytmy żywiołów, Cathy Ryan

Tajemnice przepływu, Laura Fidler

Drgania sieci, Cathy Ryan


Wytańcz swoją kreatywność

28-29 listopada 2009
Warsztat 5 rytmów i kreatywności prowadziły: Sarah Davis i Katarzyna Pugowska

To nasz pierwszy wspólny warsztat, z radością chcemy zaproponować Wam możliwość badania twórczego procesu poprzez taniec i sztukę.

W jaki sposób możemy odblokować nasze utarte wzorce i poruszać się poza znajomymi metodami wyrażania swojej kreatywności? Jak możemy użyć twórczego procesu tak, aby stał się mostem do wyrażania naszego wolnego Ja? Skorzystamy z pięciu rytmów( przepływu, staccato, chaosu, liryki I ciszy) jak z mapy, która połączy nas z naszymi ciałami i
kreatywnością poszerzając to poprzez rysunek i collage.

Sara jest nauczycielką 5 rytmów i dyplomowaną artystką sztuk pięknych, Kasia jest arteterapeutką i artystką rozpoczynającą trening nauczycielski 5 rytmów.

Spotkałyśmy się poprzez pięć rytmów, mamy za sobą sześć lat, wielu wspólnych tańców. Obie doświadczyłyśmy tego jak 5 rytmów potrafi zasilić i wzniecić na nowo kreatywność.
Do udziału w warsztacie nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie
w sztuce bądź ruchu, jedynie chęć eksperymentowania, poruszania się i bycia poruszonym.

Data: Warsztat odbył się 28, 29 listopada , sobota 11-18 niedziela 10-17

 


Krainy cienia - Warsztat 5 rytmów z Cathy Ryan


prowadziła: Cathy Ryan - 12,13 września

Podczas tego weekendu 5 rytmów pomoże nam odkryć te przestrzenie, w których nasza płynność i zdolność do bycia obecnym i przebudzonym w ruchu staje się zaburzona, ciężka, spięta, wyobcowana.

Każdy z rytmów - przepływ, stacatto, chaos, liryka i cisza ma swój własny cień, własny sposób oporu przed płynnością i byciem obecnym w ciele i ruchu. Ten weekend będzie podróżą i badaniem rytmów i ich cieni.

„Kocham pracować z cieniem - skupiać na nim uwagę. Eksplorowanie cienia jest uwalniającą, delikatną, a często humorystyczną podróżą.”

Cathy studiuje 5 rytmów od ponad 10 lat, uczy w Anglii i zagranicą. Pracuje i z radością zajmuje się również teatrem, praktyką szamańska, pisaniem, podróżowaniem i życiem.

 

Data: Warsztat odbył się 12,13 września, sobota 11:00-18:00 niedziela 10:00-17:00

↑ powrót na górę


Wolność wyrażania Siebie – warsztat 5 rytmów

prowadził: Mark Boylan

“Taniec daje Ci największą wolność ze wszystkich: wyrażania całym sobą, tego kim jesteś”

5 rytmów jest praktyką stworzoną, aby dawać wsparcie w odnajdywaniu własnego, unikalnego tańca - jeżeli sami go nie wytańczymy, nikt nie zrobi tego za nas. Podczas tego weekendu będziemy badać i doświadczać różnych sposobów wyrażania siebie w ruchu., poszukując jasności i kreatywności, które dadzą nam wolność bycia tym, kim naprawdę jesteśmy.


Mark Boylan tańczy 5 rytmów od trzynastu lat. Odbył trening nauczycielski z Gabrielle Roth, twórczynią tej metody. Uczy 5 rytmów od 4 lat w Anglii, Kanadzie, USA
i Palestynie. Prowadzi również warsztaty earth reconnection(powrotu do ziemi),  kształcił się w zakresie socjodramy i ceramiki.
Muzyka, którą dobiera sprawia, że stopy same zaczynają tańczyć, a swoją obecnością tworzy przestrzeń, w której każdy może głęboko wejść w swój taniec.

Data:
Warsztat odbył się 6,7 czerwca 2009 r.

↑ powrót na górę


Zaskakująca obecność - Cathy Ryan

prowadziła: Cathy Ryan

Obecność-bycie żywym i przebudzonym w tym co jest, chwila po chwili. Osadzonym w ciele, połączonym z sercem, otwartym na kreatywność własnej duszy podczas doświadczania przebudzającej się świadomości poprzez ruch. Po prostu bycie tutaj, w ciele, które mamy, życiu, które jest naszym udziałem, bez względu na to co nam ono przynosi.
Poprzez mapę 5 rytmów- przepływ, stacatto, chaos, lirykę i ciszę- będziemy w ruchu badać i przyjmować doświadczenie bycia obecnym w chwili.
5 rytmów jest dynamiczną, ruchową medytacją, w której wykorzystujemy naszą poruszającą, życiową energię i wewnętrzna kreatywność do tego aby zgłębiać i uczyć się bycia obecnym i żywym w swoim ciele, umyśle, sercu i duszy. Nie musisz uczyć się żadnych kroków, wystarczy chęć przybycia i poruszania się poprzez tych pięć, archetypowych krajobrazów.
Cathy tańczy i studiuje 5 rytmów od 10 lat, uczy od ponad trzech. Prowadzi zajęcia w Anglii, Irlandii. Ma swoje co tygodniowe klasy w Londynie i Oxfordzie. Pracuje również w teatrze, pisze poezje i studiuje i praktykuje ruch i szamanizm z wspaniałymi nauczycielami.
Data:
warsztat odbył się 29 lutego - 1 marca 2009 r.

↑ powrót na górę


Sztuka odpuszczania – warsztat 5 rytmów

prowadził: Mark Boylan

Mark Boylan tańczy 5 rytmów od trzynastu lat. Odbył trening nauczycielski z Gabrielle Roth, twórczynią tej metody. Uczy 5 rytmów od 4 lat w Anglii, Kanadzie, USA i Palestynie. Prowadzi również warsztaty earth reconnection(powrotu do ziemi), kształcił się w zakresie socjodramy i ceramiki. Muzyka, którą dobiera sprawia, że stopy same zaczynają tańczyć, a swoją obecnością tworzy przestrzeń, w której każdy może głęboko wejść w swój taniec.

Jedną z pewnych rzeczy w naszym życiu jest to, że stale się ono zmienia. Opór przed zmianą prowadzi do stagnacji. Zatrzymujemy stres codziennego życia, echo emocji, którym nie pozwoliliśmy wybrzmieć kiedy się pojawiały, trzymamy się wzorców i historii z przeszłości. Cokolwiek zatrzymujemy odzwierciedla się w ciele jako sztywność, napięcie i zakazany ruch. Kiedy uwalniamy i pozwalamy sobie na odpuszczenie możemy ruszyć do przodu z większym poczuciem wolności w naszym sercu, umyśle i ciele.
Podczas tego weekendu będziemy badać i praktykować sztukę odpuszczania. Skupimy się na tym co powstrzymane w ciele i uwolnimy to poprzez ruch. Naszym głównym narzędziem będzie praktyka 5 rytmów. Oferują one mapy i jakość ruchu, w których możemy znaleźć uwolnienie. Praca ta nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia w tańcu 5 rytmów, jest odpowiednia dla ludzi w każdym wieku, bez względu na kondycję fizyczna. Będziemy również korzystać z ćwiczeń które uwolnią kluczowe części ciała i pogłębią naszą zdolność odpuszczania.
Naszą inspiracją podczas tego weekendu będą jesienne liście. Każdy z nich spada w odpowiednim dla siebie czasie. Niektóre opadają z łagodnym wiatrem, inne w silnym podmuchu, jednak drzewo nigdy ich nie popędza, nie stara się usilnie aby spadły. Zamiast tego poddaje się po prostu wiatrowi zamian. Tak jak jesienne drzewa uczą nas, że życie samo w sobie jest ciągłym strumieniem zmian, tak 5 rytmów oferuje nam pomoc w przyjęciu tych zmian.

Data:
warsztat odbył się 8,9 listopada 2008 r.

↑ powrót na górę


Rytmy żywiołów - 5 Rytmów

Pięć Rytmów to dynamiczna medytacja w ruchu, zgłębiająca i poruszająca rożne energie, których doświadczamy w procesie bycia człowiekiem.

W weekend 24-25 listopada 2007 zapraszamy Cię do odkrywania i wytańczenia mapy pięciu archetypowych wzorców energetycznych:

  • przepływu
  • staccato
  • chaosu
  • lirycznego
  • ciszy

Każdy rytm stanowi bramę do doświadczenia naszej unikalnej esencji oraz kreatywności.

Podczas tego weekendu będziemy badać i doświadczać specyficznej relacji rytmów z elementami ziemi, ognia, wody, powietrza oraz eteru. Będziemy łączyć oraz poruszać te energie poprzez pięć rytmów.

Nie będzie nauki kroków, nie będzie nie będzie zadań, nie będzie przepisu na to jak być. Będzie miejsce i czas na swobodne i spontaniczne doświadczanie siebie w ruchu. Istotna jest obecność i chęć poruszania się. To prosta praktyka, jej efekt może być subtelny, lecz pełny mocy, jeżeli pozwolisz sobie ujawnić się w tańcu.

Cathy Rayan jest akredytowaną nauczycielką 5Rytmów, związana z teatrem i poezją. Prowadzi warsztaty w Wielkiej Brytanii oraz zagranicą.

Data:
warsztat odbył się  24 i 25 listopada 2007 roku.

↑ powrót na górę


Tajemnice przepływu – warsztat 5 rytmów

prowadziła: Laura Fidler

Taneczna medytacja z Laurą Fidler, tańcząc 5 rytmów zbadajmy tajemnice przepływu
Badając rytm przepływu i ruchowe wzorce związane z żywiołem wody osiągniemy poprzez nasze ciała głębsze połączenie z tym podstawowym źródłem życia. Doświadczymy płynności, która pozwoli nam na korzystanie z wolności i pełni. Poprzez kreatywny proces, mapę 5 rytmów ,doświadczanie przepływu, oporu, odpuszczenia i nowych postanowień, Laura poprowadzi Cię do miejsca, w którym jesteś świadomy swojego ruchu i ograniczeń. To właśnie tu możesz odkryć swoje autentyczne Ja, uwolnić energię, inspirację i kreatywność, z szacunkiem i delikatnością traktując swój opór jako możliwość do zmiany.
Laura Fidler jest artystką, nauczycielką 5 rytmów, studiuje psychosyntezę. Jej pasją jest pomaganie innym w osiąganiu swojego twórczego potencjału jako drogi do pełni i uleczenia. Mieszka w Wielkiej Brytanii.

Data:
warsztat odbył się  7 i 8 czerwca 2007 r.

↑ powrót na górę


Drgania sieci - warsztat 5 rytmów

prowadziła Cathy Ryan
Pięć Rytmów to dynamiczna medytacja w ruchu, zgłębiająca i poruszająca rożne energie, których doświadczamy w procesie bycia człowiekiem.

Data:
warsztat odbył się 20-21 września 2007 r.

↑ powrót na górę

Script logo